Верховна Рада України ухвалила у першому читанні рамковий урядовий законопроект «Про основні засади державної кліматичної політики»

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні рамковий урядовий законопроект «Про основні засади державної кліматичної політики». – Повідомляє Урядовий портал.

«Його схвалення стане практичним кроком переходу від стратегії до дій із розбудови архітектури кліматичного урядування, адаптації до зміни клімату, застосування кліматичних фінансових інструментів і повоєнного відновлення України з урахуванням кліматичного порядку денного», – зазначив Міністр Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля наголосив, що сьогодні всі ми на собі відчуваємо аномальну спеку в Україні. Усе це наслідки світової кліматичної кризи. Упродовж липня по всій території країни фіксували рекордні температури. Раніше ми вже спостерігали такі аномалії. Не настільки тривалі як сьогодні. Підвищення температури повітря це наш виклик сьогодення. На відкритих територіях через посуху зростають площі пожеж. Посуха шкодить врожайності української землі. До 2050 року ми можемо втратити наші врожаї. Також є ризики погіршення здоров’я людей: теплові удари, серцево-судинні стреси, загострення хронічних хвороб. За світовою статистикою, смертність від спеки порівняно з 1990 роком зросла на 54%.

Прийняття законопроекту сприятиме:

  • стратегічному плануванню та реалізації цілей державної кліматичної політики;
  • інтеграції кліматичних питань в інші сфери державної політики, тобто забезпечення кроссекторальності;
  • виконанню євроінтеграційних та міжнародних зобов’язань України у сфері зміни клімату;
  • синхронізації національного законодавства з правом ЄС.

«Прийняття законопроекту є надзвичайно важливим для України. Маємо нарешті переходити до практичних дій задля пом’якшення зміни клімату та адаптації до неї. Для цього Україні вкрай важливо прийняти цей Закон. Дякую голові Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренку та членам ЕкоКомітету за підтримку цього рішення. Дякую команді Міндовкілля за клопітку працю над законопроєктом. Очікуємо прийняття закону у другому читанні та розробки важливих похідних законів», – зазначив Руслан Стрілець.