Запорізька ТПП – активний учасник міжнародних програм і проєктів. Реалізуємо грантові проєкти для розвитку і підтримки підприємництва.
Важливо, що отриманий досвід дозволяє експертам ЗТПП виступати не тільки учасниками програм, але й бути консультантами проєктів, що значно посилює наші експертні можливості.
Про те, як правильно підготувати грантову заявку, щоб підвищити шанси проєкту на фінансування, розповідає Ксенія Нагорна, начальниця управління міжнародних відносин Запорізької ТПП, сертифікована консультантка з менеджменту СМС, національна експертка багатьох міжнародних проєктів.
Як підготувати грантову заявку
1. Перетворюйте ідею одразу на проєкт. Коли у вас чітко продумана ідея, вам не тільки легко прописати грантову заявку, але й пояснити партнерам, що це за проєкт та в чому його цінність.
2. Знайти потрібну конкурсну пропозицію. Звісно, буває й таке, що цікавий грант можна помітити випадково. Або отримати повідомлення від колег: «О, ми знаємо, що ви в цій темі. Подивіться, класний варіант». Та все ж у більшості випадків йдеться саме про «прицільний» пошук. Для досягнення успіху в пошуку фінансової підтримки необхідно: – зорієнтуватися в процесі подачі заявок на одержання грантів; – знайти підходящі фінансові джерела і провести їх аналіз; – за допомогою професійно складеної заявки переконати донора в тому, що фінансувати необхідно саме вас.
Незалежно від того, як ви відшукали ту чи іншу пропозицію, не поспішайте відразу подаватися. Мало просто знайти грант, необхідно ще й чітко зрозуміти запит донора. Ви маєте бути «в темі», спеціалізуватися на конкретному напрямі, а не хапатися за будь-яку можливість. Інакше команда просто витрачатиме час та сили на завідомо безуспішні варіанти.
3. Відкидайте грант, якщо не відповідаєте критеріям
Крім того, буває й таке, що грант ніби підходить за темою, однак ваша організація не відповідає певним критеріям.
4. Не ігноруйте обов’язкові вимоги до грантової заявки
Зазвичай повна грантова заявка містить максимум 10 пунктів. Обов’язковими є місце реєстрації, дані про керівника, мета, цілі, завдання та KPI. Останнім часом грантодавці також прагнуть знати, який вплив на проєкт у довгостроковій перспективі матиме їхнє фінансування. Крім того, донор може запросити документи від попередніх партнерів.
5. Написання заявки. Основні пункти
· Інформація про заявника
· Візія, місія заявника
· Резюме проекту;
· Постановка проблеми;
· Мета і завдання проєкту;
· Цільова аудиторія;
· Очікувані результати;
· План реалізації;
· Оцінювання;
· Життєздатність проєкту;
· Звітність;
· Бюджет.
Проект, що заслуговує на фінансування, повинен:
– бути ясним і чітким, містити точні описи видатків, для яких потрібне фінансування, та опис робіт, що буде виконуватись організацією; – містити фактичні матеріали-таблиці, якщо потрібно, схеми та інші дані (може виникнути необхідність у попередньому дослідженні, щоб оцінити потреби, а також можливе ставлення людей до того, що пропонує ваша організація);
– бути важливим як для організації, так і для розв’язання тієї проблеми, на яку даний проект спрямований. Довгостроковий ефект від проекту може бути додатковим привабливим чинником;
– бути ефективним – результат проекту має приносити істотну суспільну користь;
– бути реалістичним – пропонована робота має бути здійсненною. Необхідно оцінити наявні (або очікувані) ресурси й те, наскільки запланована діяльність їм відповідає;
– бути економічним – мати добрий результат за малих витрат «донора»;
– бути актуальним – відповідати найбільш нагальним проблемам;
– відповідати інтересам донора та його благодійній політиці. Основними показниками при оцінці проектних заявок звичайно є: актуальність проблеми, зрозумілість і логічність викладу, реалістичність, доцільність і раціональність пропонованого рішення, обґрунтованість й економічність пропонованих видатків, досяжність, соціальна значимість, стабільність очікуваних результатів та інше.
Де знайти гранти
Серед ресурсів, де можна знайти грант, що допоможе підтримати і розвинути бізнес:
Наші контакти: (050) 484-11-97, (061) 233-11-72, e-mail: oso@cci.zp.ua,
Управління організаційної роботи і міжнародних відносин Запорізької ТПП.