Чому польські фермери дарма бояться конкурентів із України і як гармонізувати економічні ніші й структури України та ЄС?
Такими були, серед інших, питання, які обговорили учасники спільного засідання Проєкту АПД (Німецько-український аграрний діалог) спільно з Комітетом підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України.
У зустрічі взяли участь понад 100 підприємців та експертів, яким було представлено презентацію аналізу про “Виклики та можливості вступу України до ЄС. Що варто знати для аграрної та продовольчої політики” доктора Хайнца-В. Штрубенхоффа.
За словами доктора Штрубенхоффа, Україна має конкурентноздатну економіку, яку частина виробників у ЄС сприймає, як загрозу.
Тоді як перевага українських експортерів – у тому, що вони не потребують такої значної кількості субвенцій з бюджету ЄС і виробляють товар, який не є прямим конкурентом європейському: країни ЄС експортують борошно й зерно для хлібної індустрії, тоді як завозять з України – фуражні сорти.
«Коли Україна вступить до ЄС – Євросоюз на цьому дуже заощадить. Бо українська економіка дуже конкурентноспроможна. Україні тому не потрібні такі великі субвенції, як іншим».
Він наголосив, що у ЄС є висока солідарність щодо вступу України до ЄС та продовження підтримки України.
Також під час презентації дискутували про:
- Реформи в Україні та ЄС;
- Наслідки доступу до спільного ринку;
- Фінансування, інвестиції та зростання в Україні після вступу;
- Підтримка від ЄС для українських виробників та людей у сільській місцевості.
Голова Комітету підприємців АПК при ТПП Україн Олег Юхновський подякув доктору Хайнцу-В. Штрубенхоффу за якісний структрурований звіт та Проєкту АПД за сприяння в організації заходу й партнерство.