8 жовтня Запорізька торгово-промислова палата запросила до діалогу щодо створення профільного кластеру у регіоні представників туристичних компаній, об’єднаних територіальних громад, вищих начальних закладів регіону, профільних асоціацій та установ Запоріжжя і Бердянська.
Зокрема, у робочій нараді взяли участь професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ Лариса Безкоровайна, завідувач кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму ТДАТУ ім. Д. Моторного Сергій Карман, очільниця правління Запорізької обласної громадської організації “Дивосвіт” Іннеса Носенко, директорка народного краєзнавчого музею с. Новогупалівка Вільнянського району Наталія Нестеренко, власниця Клубу активного відпочинку Наталія Харченко.
Кластери – ефективний інструмент розвитку ланцюжка туристичних послуг, адже туристична привабливість регіону складається не тільки з привабливих об’єктів туризму, але й залежить від професійних кадрів, інфраструктури, багатьох інших факторів.
Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц розповів про вдалий досвід реалізації промислового кластеру у регіоні.
Запорізький кластер ІАМ об’єднує провідних гравців регіону в секторах промисловості, інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування.
Це спільна ініціатива Запорізької торгово-промислової палати, Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України, Національного університету «Запорізька політехніка» та групи запорізьких компаній. Наразі діяльність кластеру набирає обертів, є приклади виробничої співпраці між учасниками об’єднання, підписано першу міжнародну угоду з Литовською кластерною асоціацією, є підтримка з боку міжнародних проектів.
Вебінари організовані спільно з Вільнюською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проекту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації».
На думку литовських експертів, кластери – гарна можливість перш за все для невеликих туристичних компаній. Зокрема, Литва має вдалі приклади об’єднання компаній з різних регіонів країни у сфері медичного туризму – це санаторії, що надають різні види послуг, а разом – створюють широкий спектр пропозицій для своїх клієнтів.
Наразі учасники робочої зустрічі щодо створення запорізького туристичного кластеру працюватимуть над створення концепції об’єднання.