Запорізька торгово-промислова палата підтримує діалог бізнесу і влади

Запорізька торгово-промислова палата підтримує діалог бізнесу і влади

16 липня з робочою поїздкою Запорізький регіон відвідали в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Представники Запорізької ТПП, керівники аграрних, переробних компаній – членів Палати взяли участь у нараді щодо вирішення проблемних питань агробізнесу в Запорізькій області.

Це, зокрема, нестача персоналу, блокування валютних операцій іноземними банками, взаємодія з митницями європейських країн і державна підтримка переробної галузі. Аграріїв турбує доступ до кредитних ресурсів, у тому числі, пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9», компенсація збитків внаслідок російської агресії, виплата кредитних зобов’язань, постачання електроенергії, недостатня кількість робітників, зрошення.

Також посадовці ознайомились з роботою місцевих аграрних та переробних підприємств.

Представники влади запевнили  у готовності підтримувати бізнес, який продовжує працювати у прифронтовій області та прозоро сплачувати податки у бюджети всіх рівнів.

Аграрії Запорізької області – справжні герої. Вони ризикують своїм життям, щоб забезпечити країну продовольством. Тому ми робимо все можливе, щоб підтримати їх, – наголосив Тарас Висоцький.

За словами в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Уряд надає підтримку аграріям прифронтових регіонів. Зокрема, діє програма виплати до 8000 гривень на один гектар для малих виробників, що обробляють до 120 гектарів. Також розглядається програма підтримки без прив’язки до розмірів господарства. Вона передбачає виплату до 5000 гривень за гектар.

Фермери, які тримають худобу, також можуть отримати допомогу: до 7000 гривень на одну голову великої рогатої худоби (при поголів’ї від 3 до 100 ) та до 2000 гривень на одну голову овець або кіз (при поголів’ї від 5 до 500).

Для аграріїв України доступні і гранти на розвиток садівництва та теплиць: до 10 мільйонів гривень на сад і до 7 мільйонів гривень на теплицю. При цьому держава відшкодовує 70% витрат, а власний внесок фермера становить лише 30%.

Крім того, для прифронтових територій передбачена пільгова відсоткова ставка на кредити – всього 3% річних (при порівнянні зі стандартними 13%).

–  На сьогодні більшість урядових грантових програм спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу, адже вони є більш вразливими. Однак є й державні програми, якими можуть скористатися великі виробники. Зокрема, це програма пільгового кредитування «5-7-9%» та проєкт «Зроблено в Україні». Також є гранти від USAID та інших міжнародних організацій, – відзначила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Йшлося і про  енергозабезпечення. Адже робота технологічного обладнання підприємств харчової промисловості потребує  безперебійного енергопостачання.

– Готуватися до складного осінньо-зимового періоду слід вже зараз. Раджу звернути увагу на використання когенераційних установок. З огляду на високу вартість електроенергії це буде більш економічно вигідно, ніж використання генераторів, – зазначив голова Запорізької обласної держадміністрації Іван Федоров.

Попри воєнний стан аграрний сектор Запорізької області продовжує функціонувати. За інформацією Департаменту АПК Запорізької ОДА, на підконтрольній Україні території зареєстровано 961 агропідприємство, 9 елеваторів і 31 середнє та велике підприємство харчової та переробної промисловості.

У свою чергу, Запорізька торгово-промислова палата продовжує надавати всебічну експертну підтримку представникам аграрного, переробного сектору регіону. Зокрема, це послуги сертифікації походження продукції, митного оформлення, експертизи, оформлення форс-мажорних обставин, фіксації та оцінки збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф.

Запорізькі аграрії – члени ЗТПП  – активні учасниками Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, беруть участь в обговоренні законодавчих ініціатив, формуванні пропозицій до органів влади.

Регулярно інформуємо щодо актуальних програм, доступних для агрокомпаній Запорізького регіону. Так, нещодавно у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулась зустріч представників громадської організації «Рада жінок-фермерок», аграріїв Запорізької області з представниками Проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» від Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Мова йшла про першочергові потреби агропідприємств Запорізької області для підтримки їх економічної спроможності.

Дякуємо запорізькому бізнесу, який продовжує працювати і забезпечувати життєстійкість Запорізького регіону!

Підготовлено за матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації, офіійної сторінки у ФБ в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького та заступниці Міністра економіки України Надії Бігун.