Запорізька ТПП разом із закладами профтехосвіти готується до набору учасників проєкту SkillBoost

Запорізька ТПП разом із закладами профтехосвіти готується до набору учасників проєкту SkillBoost

Проєкт «SkillBoost: програма прискореної перекваліфікації персоналу для підприємств Запорізького регіону», що реалізується Запорізькою ТПП за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», набирає обертів. 11 жовтня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулась робоча зустріч з учасниками освітньої ініціативи, які безпосередньо навчатимуть новим професіям учасників.

Як розповів освітній куратор проєкту Валерій Сапронов, готувати робітничі кадри для запорізьких підприємств за прискореними програмами будуть на базі трьох закладів освіти. До реалізації проєкту долучились Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти, Запорізьке вище професійне училище моди і стилю.

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Дмитро Антонюк ознайомив учасників з порядком денним реаліізації проєкту, обговорили спільні цілі та завдання.

У їх числі – розробка адаптованих програм підготовки кадрів відповідно до актуальних вимог підприємств, акредитація нових спеціальностей, за якими буде проводитись атестація учасників у Кваліфікаційному центрі Запорізької ТПП.

Керівник управління кваліфікаційних центрів секретаріату Національного агентства кваліфікацій Ігор Гайдук під час онлайн-включення наголосив на тому, що розвиток людського капіталу є спільним завданням для всіх учасників ініціативи. Тож Агентство всіляко підтримує реалізацію проєкту. До того ж, посадовець відзначив, що свого часу Запорізька ТПП стала першою в Україні організацією, яка підготувала пакет документів для реєстрації Кваліфікаційного центру, а сьогодні – отримує новий етап його розвитку.

Серед учасників зустрічі – заступник директора Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Андрій Ліуш. На базі цього освітнього закладу буде здійснюватися перепідготовку за двома професіями: електрогазозварник і слюсар-ремонтник. Пан Андрій зазначає:

«Проєкт є дуже важливим і актуальним в період війни, яка триває. Дуже багато людей є внутрішньо переміщеними особами, учасниками бойових дій, демобілізованими, які отримали статус особи з інвалідністю. Для того, щоб вони могли знайти себе на ринку праці, їм потрібно пройти перекваліфікацію, навчитися професії, яка дозволить їм реалізувати себе на ринку праці.

SkillBoost – це новий для нас проєкт, у якому будуть задіяні кваліфікаційні центри, промислові підприємства, роботодавці, інші стейкхолдери.

Не дивлячись на всі виклики, заклади освіти готові до роботи. Ми адаптуємо освітні програми, зробимо короткострокове навчання і в результаті – надамо можливість учасникам опанувати нові кваліфікації.

До того ж, у нас є дуже великий досвід впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти. Продовжуємо це робити і надалі».

Нагадаємо, навчання учасників проєкту здійснюватиметься за п’ятьма професіями:

  • електрогазозварник;
  • токар;
  • слюсар-ремонтник;
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • кравець.

В освітніх програмах зможуть взяти участь понад 120 учасників. Частина з них – після успішного завершення підготовки – отримають робочі місця на запорізьких підприємствах.

Навчання для кожної з груп триватиме у середньому 2 місяці та включатиме теоретичні лекції, виробничу практику на робочих місцях та іспити в Кваліфікаційному центрі Запорізької ТПП. Підсумкова атестація стане офіційним підтвердженням набутих навичок.

Разом – підтримаємо ринок праці та всіх його учасників!

Стежити за новинами і анонсами проєкту можна на сайті:

https://www.cci.zp.ua/category/novini/

Наші контакти: 

Тел. +38 (061) 692-28-48, +38 (061) 224-69-47

E-mail: annazh@cci.zp.ua

Пресцентр Запорізької ТПП:

(050) 6004681

(097) 3944394 (Viber, Telegram, WhatsApp)

e-mail: n.ohromiy@gmail.com

Довідково

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.