Запорізькі підприємці вдосконалюють знання з ощадливого виробництва

Запорізькі підприємці вдосконалюють знання з ощадливого виробництва

13 – 14 грудня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбувся дводенний тренінг для бізнесу «Створення ощадливого виробництва. Методологія Кайдзен». Експерт заходу, консультант компанії BPI Group Сергій Денісов надав теоретичну інформацію з теми, а також залучив учасників до інтерактивних практичних вправ – разом моделювали виробничі цикли, вивчали інструменти ощадливого виробництва, щоб вміти застосовувати їх вже у власних компаніях.

Тренінг організовано в рамках проєкту «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості».

«Принципи ощадливого виробництва – це «здоровий спосіб життя» підприємства. Ми культивуємо правильні виробничі звички для того, щоб компанія була конкурентоспроможною. Викладаючи спеціалізовані тренінги вже понад 15-ти років, я бачу, що з кожним роком стає все більше зацікавлених учасників. Ощадливе виробництво – це про культуру, зниження собівартості, підвищення продуктивності процесів, підвищення якості. Але перш за все – це філософія, яка розвиває правильно організовану виробничу систему і культуру на підприємстві. У цьому процесі важлива залученість всього колективу, адже впроваджувати ці принципи необхідно у всій компанії, а не тільки на виробництві», – розповідає Сергій Денісов.

У числі учасників – представники запорізької компанії «РОЛЛ ГРАНД – виробники фурнітури для логістики. Власник підприємства Дмитро Калінін розповідає: «Ми прагнемо до зменшення використання зварювальних робіт, таким чином мінімізуючи вплив на навколишнє середовище, утилізуємо відходи, постачаємо їх сировинним компаніям. За допомогою тренінгу сподіваємось отримати знання, які допоможуть нам і далі оптимізувати виробництво. Тим більше, маємо у планах розвиток нового бізнес-напряму».

«На мій погляд , ощадливе виробництво – це один із методів, який створює умови для пошуку причин виникнення проблем.  Вважаю, що подібне навчання – це обмін досвідом, нові знання та нові контакти. Живе професійне спілкування у проведених ділових іграх допоможе створити свої підприємства більш результативними», – такими враженнями від тренінгу ділиться представник ТОВ «Укрекспертиза» Олександр Паскевський.

Для довідки

Захід організовано ГС «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація -Машинобудування» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Чинний грант має назву «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості».

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME, #BDF