19 листопада відбулося засідання президії Запорізької торгово-промислової палати під головуванням президента Запорізької ТПП Володимира Шамілова. Обговорювалися такі питання:
- Результати участі у міжнародних проєктах з технічної допомоги та перспективи на 2022 рік.
- Практика проведення конгресно-форумних заходів.
- Ініціатива створення Всеукраїнської екологічної платформи.
Як відзначив президент Запорізької ТПП Володимир Шамілов, у наступному році Палата планує і надалі активно брати участь у міжнародних проєтах для підтримки бізнесу. Особливо – увага приділяється розвитку кластерних об’єднань, що у перспективі можуть стати основою для організації індустріальних парків у регіоні.
Проєкти для розвитку бізнесу
Детальніше про основні проєкти 2021 року і перспективи їх реалізації у 2022 році членам Президії доповів віцепрезидент ЗТПП Андрій КУЦ.
Зокрема, вже втретє реалізована серія вебінарів для просування бізнесу за проєктом «Антикризова платформа «Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!», у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Загалом – це більше 150 навчальних годин корисного контенту на теми фінансів, експорту, податків, онлайн-сервісів, антикризового менеджменту. Учасниками стали понад 700 компаній.
Twinning-проєкт, що реалізується спільно з бельгійськими колегами – Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд (регіон Фландрія) орієнтований на аграрні компанії.
Реалізується за підримки EU4Business: Connecting Companies’ (EU4BCC) управляється Eurochambres і фінансується в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business.
Підтримка промислових бізнес-кластерів
Кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування», створений за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати, цього року підписав перші міжнародні угоди:
1. Угода про співпрацю з Литовським автомобільним кластером (вересень 2021 р.)
2. Меморандум про співпрацю з INDUSTRY CLUSTER 4.0 – важливим чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній (листопад 2021 р.)
Про спільні заходи кластеру і Запорізької ТПП розповів керівник кластеру «ІАМ» Андрій Карпенко.
Зокрема, угода з литовцями стала одним із результатів Твінінгового проєкту Запорізької ТПП і Вільнюської торгово-ремісничої палати, спрямованого на покращення експортних можливостей малого та середнього підприємництва у Східній Європі шляхом розвитку кластерного руху.
Друга міжнародна угода – Меморандум про співпрацю з INDUSTRY CLUSTER 4.0 підписана під час візиту до Чехії, який організовано в межах програми «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізується як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ.
Це ще одна програма міжнародної технічної допомоги, яка відкриває доступ до експертного досвіду і міжнародних презентаційних майданчиків. Його реалізація тільки стартувала.
Конгресно-форумні заходи
Конгресно-форумні заходи – один із традиційних напрямів діяльності Запорізької ТПП. У цьому році офлайн та онлайн відбудуться Міжнародний форум інтеграції та кооперації «InCo Forum-2021» і фестиваль бізнес-ідей «Startup Fest». Також вже триває підготовка до заходів-2022. Зокрема, спеціалізованої виставки «АгроТехСервіс», Запорізького Промислового Форуму та інших подій.
Ініціюємо створення Всеукраїнської екологічної платформи
Віцепрезидент Запорізької ТПП Дмитро Антонюк розповів про проєкт створення Всеукраїнської екологічної платформи – це ініційований Торгово-промисловою палатою, міжнародними установами, громадськими організаціями та експертами механізм екологічної модернізації регіонів України в контексті імплементації європейських норм і стандартів.
Підґрунтям для її створення став «Еко Форум», що відбувається у Запоріжжі, у ВЦ «Козак-Палац», починаючи з 2017 року. Це багатогалузевий проєкт, що об’єднує дискусійний, експозиційний, комунікаційний майданчики. Щороку захід презентує досвід зарубіжних та українських експертів у сфері екологічної безпеки, напрацювання промислових підприємств, дає старт новим екологічним ініціативам. «Еко Форум» отримав міжнародне визнання. У різні роки активну участь у заході взяли делегації з Азербайджану, Ізраїлю, Канади, Китаю Німеччини, Польщі, США, Франції, Чехії.
Члени Президії підтримали таку екологічну ініціативу та міжнародні проєкти палати, заплановані до реалізації у поточному та наступному році.